Rent a Car Püf Noktaları

Araç Kiralama Püf Noktaları

Araç Kiralamaya Karar Verdiğinizde

Kredi Kartı İle Online Araç Kiralama

Araç Kiralamaya Karar Verdiğinizde

Araç kiralarken iki şeyi baştan bilmek önemlidir.

1. Adı geçen sürücünün adına kredi kartı. – Kredi kartı ile asıl sürücünün aynı ada sahip olması gerektiğini anlamak önemlidir. Maalesef eşin vea bir başkasının kartı kabul edilmeyecektir. Rent a car temsilcinizin kartınızdaki bir miktar limti bloke edebilmeleri için adınıza kayıtlı bir kredi kartı gerekir,  Bu bloke; araç  kiralama süresi dolup teslim edildiğinde tekrar kartınıza iade edilecek bir bloke miktarını ifade etmektedir. Bu bloke miktarı aracın segmentine göre değişmektedir.

2. Sürücü ehliyeti (En az iki yıllık olmalıdır)

Arabayı Teslim Alırken

Kiralık araba kontrolü

Arabayı Teslim Alırken

Anahtarları aldığınızda arabanızı kontrol etmek için zaman ayırmanızı tavsiye ederiz. Sorunlar veya çizikler varsa, bunu derhal rent a car temsilcisine bildirmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca, herhangi bir sorun çıkması durumunda bilgi sahibi olabilmeniz için telefonunuzla fotoğraf çekmenizi tavsiye ederiz.

Bazen olur ki araç sizin sorumluluğunuzda iken ve park halinde küçük hasar verilebilir ve siz bunu fark etmeyebilirsiniz. Aracı ilk teslim alırken incelerseniz bu durumda rent a car ile gereksiz sorun yaşamazsınız. 

İsteğe Bağlı Ekstralar

Rent a car extras

İsteğe Bağlı Ekstralar

Öncelikle hangi extralara gerçekten ihtyaç olduğunu iyi belirlemelisiniz. Extra sigorta konularını iyi incelemeli ve gerekeceğini düşünüyorsanız bu sigortalardan almalısınız. 

Bunun haricinde çocuk koltuğu veya koltuk yükseltici gibi bir aparata ihtiyacınız varsa ve ister kiralama olsun ister kendinizle getirmiş olun kurulumu konusunda rent a car temsilcisinden yardım isteyin.  Trafik kurallarına uygun olarak yerleştirildiğinden emin olur. 

Son Kontrolleri Yapmak ve Kafa Rahat Sürüş

Rent a Car Son Kontrol

Son Kontrolleri Yapmak ve Kafa Rahat Sürüş

Yola çıkmadan önce genellikle arabadaki farklı kontrolleri denemek için zaman ayırmak yardımcı olur. Otoyolda ve trafikte giderken anlamaktansa otoparktaki göstergeleri denemek daha iyidir. Gerektiğinde rent a car temsilcinizden yardım alın ve araç korna, sinyal, silecek, dörtlü lamaba vb kontrollerinin yerlerini öğrenin. Gitmeye hazır olduğunuzda, kafanız rahat bir şekilde nereye gideceğinizi  hatırlayın ve harika zaman geçirin. 

%d blogcu bunu beğendi: