Sık Sorulan Sorular

Araç Kiralamada Sıkça Sorulan Sorular

Araçlar Sigortalı mı?

Evet, tüm araçlarımız hem garanti kapsamında ve hem de sigortalıdır. Karayolları motorlu araçlar zorunlu mali sorumluluk sigortası, ihtiyari mali mesuliyet,  ferdi kaza ve deprem, sel, su baskını, grev, kargaşa, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler, terör teminatlarını içeren Katestrofik Kasko Sigortası Necipoğlu Araç Kiralama tarafından yapılır. 

Ankara Araç kiralamasında gerekli şartlar nelerdir?

Minimum 21 yaş ve en az iki yıllık ehliyet sahibi olunması. Kredi kartı ile ödemelerde kredi kartının kiralayan kişinin adına düzenlenmiş olması gereklidir. 

Ankarada araç kiraladığımda ödemeyi nasıl yapacağım?

Bir çok ödeme yönetimi hizmetinize sunmuş bulunuyoruz. 

-Nakit Ödeme ile araç kiralama

-Online (sanal kart dahil)

-Kapıda kredi kartı ile araç kiralama

-Araç teslim yerinde nakit veya kredi kartı ile araç kiralama

-Banka havalesi / EFT ile araç kiralama

Kiralama öncesi rezervasyon yapmam gerekli midir?

Rezervasyon gerekmiyor, sistem üzerinde aktif görülen bütün araçlarımızı hemen kiralayabilirsiniz. 

Ankara'da kiraladığım aracı bir başkası kullanabilir mi?

Elbette, kiralama ekranında bulunun ek sürücü seçeneğini seçtiğinizde, belirttiğiniz ikinci bir kişi de aracı kullanabilir. Ek sürücü de asıl sürücünün şartlarına haiz olmalıdır. Ek sürücünün de belge imzalaması zorunludur.  Ek sürücü bildirilmeden başka bir sürücüde kaza olduğunda araç sigorta kapsamı dışında kalacaktır. Bu sigorta şirketlerinin bir uygulamasıdır. 

Evcil hayvanımı araçta bulundurabilir miyim?

Elbette, neden olmasın.  Uygun taşıma kaplarında bulunduğunda hiç bir sakıncası yoktur. Taşıma çantası olmadığında minik dostumuz araç içinde yaramazlık yapabilir. Bu durumda temizlik bedeli toplam ödeme miktarına eklenir. 

Uluslararası geçerli sürücü belgesi ve yabancı uyruklu kişiler de araç kiralayabilir mi?

Elbette, biz hizmet sektörüyüz ve hizmet için varız. Uluslararası geçerli ehliyet ve yabancı uyruklu kişiler de rahatlıkla Ankara araç kiralama firmamızdan araç kiralamaktadırlar.  

Kiraladığım araç arıza yapıp yolda kaldığında ne yapmam gerekiyor? Sorumluluklarım nelerdir?

Araçlarımız garantili olduğundan yetkili servis Türkiye’nin her yetinde ulaşıyor. Yerinde tamiri mümkün değilse servise çekilir, bir gün üzerinde sürecek tamirler için yetkili servis ücretsiz araç temin edecektir. 

Kiraladığım araç ile kaza yaptığımda ne yapmam gerekiyor?

Kaza durumunda öncelikle yol güvenliğini sağlayıp (işaret ve işaretçileri yerleştirmek vb.) polisi aramanız ve mutlaka polis raporu tanzim ettirmeniz gerekiyor. Daha sonra firmamız ile irtibata geçiniz. 

Kiraladığım araç ile kaza yaptığımda sorumlulularım nelerdir?

Mini Hasar Sigortası ile araçta 750 TL ye kadar oluşan maddi hasarları, müşteri yazılı beyanı ile polis raporuna gerek kalmaksızın teminat kapsamına alabilirsiniz.

İhtiyari Mali Mesuliyet sigortasını aldığınız takdirde zorunlu mali mesuliyet sigortasına ilave olarak, üçüncü şahıslara karşı maksimum 250 000 TL tutarında güvence sağlayabilirsiniz.

Lastik, Cam, Far Sigortası aldığınız takdirde, (araçtaki standart kasko, lastik, cam ve farlara verilen hasarları kapsamadığından). bu sigorta ile lastik, cam , far hasarlarını da teminat altına alabilirsiniz. (1 hasar için)

Ferdi Kaza Sigortası Sürücü ve araç içindeki yolcuları sigorta limitleri dahilinde güvence altına alabilirsiniz.

Bu paketler araç kasko sigortalarının ödeme yaptığı kazalar için geçerlidir. 

Ankara Şehir içinde indirimli akaryakıt alabileceğim anlaşmalı istasyonlar var mı?

Evet. Müşterilerimiz Ankara genelinde ve Keçiören araç kiralama ofisimiz yakınında bulunun Aytemiz Petrol istasyonlarından %5 indirimli akaryakıt alabiliyorlar. 

Kiraladığım araç için sözleşme süresi bitmeden iade talep edebilir miyim?

Araç kiralama sırasında  erken iade güvence paketi satın aldığınız  taktirde, aracı rezervasyon bitiş tarihinden önce iade edebilirsiniz. Yeniden hesaplanan kiralama ücreti sonrasındaki fazla tahsilat tarafınıza iade edilecektir.